Poznáte elektrické cigarety?

Na trhu sa objavujú stále nové výrobky, prinášajúce viac pohody, luxusu, jedinečnosti a pozitívnych vlastností. Tento trend neobišiel ani klasické cigarety. Elektrická cigareta, nazývaná aj inhalátor, vaponizér alebo jednoducho e – cigareta, je novodobým výplodom kreativity výrobcov tabakových výrobkov. Ich princíp stojí na jednoduchých pilieroch. Faktom ale ostáva pocit, že pri použití e- cigarety zažívate podobné pocity ako pri fajčení klasických cigariet. Pri tomto type fajčenia ale nevdychujeme dym. Do tela vdychujeme vodnú paru alebo hmlu. Pri tomto type fajčenia je výhodou absencia dechtu, ktorý vzniká pri spaľovaní klasických cigariet a následným vdychovaním produkovaného dymu.

klasická cigareta

Elektronická cigareta funguje na báze e- liquidu. Ten je rozdielny, podľa obsahu nikotínu a príchute v náplni. Najobľúbenejšie sú klasické tabakové príchute a po nich nasleduje mentol a rôzne príchute ovocia. Elektronická cigareta vytvára vodnú paru na základe energie produkovanej batériou. Tento akumulátor tvorí najväčšiu časť elektronickej cigarety. Je na osobných preferenciách každého, či si zvolí manuálny akumulátor alebo automatický. Po rozsvietení diódy je cigareta pripravená na použitie. Rovnako dióda indikuje nízky stav nabitia batérie. Ďalšou súčasťou elektronickej cigarety je atomizér.

e-cigareta

Teda náplň elektronickej cigarety. Tá prekvapivo pracuje na báze mikroprocesoru, ktorý počas používania vstrekuje mikročiastočky náplne do hmly a zahrieva ich na nie viac ako 60 stupňov. Zabraňuje sa teda prekročeniu vyššej teploty a horeniu. Rovnako dôležitá je do tretice aj posledná zložka e- cigarety. Je ňou samotná náplň. Tá sa skladá z troch zložiek. Propyléngylikolu, rastlinného glycerínu alebo poprípade ich kombinácia. Tie obsahujú rôzne arómy a teda príchute. Je na zvážení každého fajčiara, či ostane pri svojom zvyku fajčiť. Rovnako ako aj to, akým spôsobom bude fajčenie realizovať. Pokým niektorý prešli na elektronické modely cigariet. Niektorý ostávajú verný klasickej dymovej verzii.