S kamenným obkladom bude krb naozaj centrom rodiny

Krby z kameňa sú majestátnym prvkom, ktorý z každého interiéru dokáže urobiť originálny a netradičný priestor s množstvom dispozičných riešení a nápadov. Pôsobia dominantne, a preto by ich vzhľad mal lahodiť oku a pomôcť dotvoriť atmosféru celého priestoru, v ktorom je osadený. Kamenné obklady sa vyznačujú vlastnosťami, ktoré si nevyžadujú nijakú špeciálnu údržbu a pritom vydržia dlhé roky v takom stave, ako v čase stavby.

Možno práve riešite stavbu krbu v rodinnom dome alebo na chalupe a rozhodujete sa ako ho povrchovo upraviť. Možností je viacero, no medzi najvhodnejšie patria obklad krbu kameňom kamenné obklady, mramor, žula alebo ónyx. Sú to cenovo prijateľné materiály a ich kvalita je porovnateľná, takže je len na majiteľovi pre ktorý z nich sa rozhodne. Záleží na jeho vkuse, požiadavkách a na celkovom dizajnovom prevedení celého priestoru, kde bude krb ústredným bodom.

blaze-2178749_1920Mramor patrí k cenovo náročnejším materiálom, no je elegantný a má schopnosť vniesť do priestoru vznešenosť. V závislosti od interiéru je výbornou voľbou aj ako obklad na krb, ktorý sa stane naozaj tým rodinným centrom, kde sa budete všetci spoločne radi stretávať.

Ónyx sa v domácnostiach využíva často hlavne vďaka jeho farebnej rôznorodosti, môžete ho mať v odtieňoch od klasickej bielej cez paletu žltých, červených, až po fialovú či hnedú farbu.

Žulový obklad krbu nie je jediné miesto, kam sa dá tento materiál použiť. Výborne sa hodí do kuchyne, kúpeľne, či do iných priestorov domácnosti. Jeho vzhľad je atraktívny, celý priestor ožije a aj nudný interiér razom získa tú správnu iskru.

Check-out-these-duplex-interior-design-ideas-FB-1200x700-compressed

Kamenné obklady krbov majú veľa výhod, medzi ne patrí napríklad estetická stránka, už spomínané bezpečnostné hľadisko, keď pohlcujú teplo z krbu a chránia okolité priečky pred prehriatím a tiež sú veľmi praktické, pretože nevyžadujú žiadne špeciálne ošetrovanie okrem klasického očistenia od prachu a nečistôt a následného vyleštenia. Majú dlhú životnosť a za cenu, s ktorou budete spokojní, vám poslúžia dlhý čas a vy sa budete tešiť z funkčného a originálneho prvku vo vašej domácnosti.