Ako funguje služba Virtuálneho sídla? Toto ste možno nevedeli…

Niekomu známe, niekomu nie. Dobre ho poznajú mnohé právnické osoby ale aj živnostníci. Reč je o službe Virtuálneho sídla. Že túto službu nepoznáte? Nevadí, predstavíme si túto modernú službu. Jej hlavné prínosy a benefity si rozpíšeme v nasledovnom článku.

Virtuálne sídlo – čo to vlastne znamená

Nachádzame sa v rovine virtuálnej, preto aj keď v nás slovo sídlo evokuje pocit materiálna, opak je pravdou. Jedná sa o službu. Táto služba primárne zastrešuje potreby obchodných spoločností a podnikateľov – živnostníkov. Ak chcete podnikať na území SR, musíte pri vybavovaní potrebných dokladov či formulárov uviesť sídlo. S tým ale môžu mať problém napríklad živnostníci bez trvalého pobytu (ak je v občianskom preukaze uvedený iba názov obce alebo mesta, bez príslušnej ulice a čísla popisného, táto adresa trvalého pobytu je úradmi neakceptovaná). Princíp Virtuálneho sídla je celkom jednoduchý – Poskytovateľ sídla poskytne spoločnosti alebo jednotlivcovi súhlas so zriadením sídla, aby tento mohol byť doložený Obchodnému registru. Toto sa samozrejme deje za patričnú odplatu. Výšku si určuje každý poskytovateľ Virtuálneho sídla individuálne. V tejto cene môžete mať aj bonusové služby ako napríklad administratívu spojenú s preberaním prichádzajúcej pošty.

Virtuálne sídlo - služba modernej doby

Jedná sa o dôveryhodnú službu alebo nie?

Táto služba je absolútne legálna. Každým dňom má o ňu záujem čoraz viac subjektov. Je to také univerzálne riešenie, nakoľko nie všetky subjekty figurujúce na slovenskom trhu potrebujú reálne kancelárie z dôvodu čoraz viac žiadanej mobility a flexibility – pomôže Virtuálne sídlo. Ak ste zaneprázdnený a takmer všetok Váš čas potrebujú klienti, dodávatelia alebo musíte riešiť pracovné cesty je Virtuálne sídlo jednoduchým riešením na deficit potreby sedieť v kancelárii, či vystávať rady na pošte. Vďaka bonusovým službám administratívy Vám tieto nudné povinnosti môžu odpadnúť. Jedná sa teda o bežnú a úplne normálnu službu, ktorá neporušuje žiadne predpisy.

Zriadenie Virtuálneho sídla je jednoduché

Čo nám teda využitie Virtuálneho sídla môže priniesť?

Ako sme už spomenuli vyššie, benefitov tejto služby je viac. Služba ako celok je prínosná vo svete obchodu. Je možné že máte úžasný nápad na podnikanie, no chýba Vám lukratívna adresa, kam by ste svoju firmu nasťahovali? Vždy máte možnosť výberu, tak je to aj v tejto oblasti. Svoju novú adresu si budete môcť zvoliť samy, určite dostanete na výber z viacerých adries. Dobrý dojem je dôležitý a v dnešnej dobe tvrdej konkurencie to platí dvojnásobne. Odbremenenie od administratívy ako je preberanie pošty, preposlanie či evidencia je veľkým plusom. Všetci dobre vieme koľko času zhltne státie na pošte. Čas sú peniaze a v dnes má čas cenu zlata. Rovnako ako od svojich obchodných partnerov vyžadujete solídnosť, ani v tomto prípade to nie je inak. Istota je jedným z pilierov na ktorých táto služba stojí a preto by každá nehnuteľnosť zastrešujúca Virtuálne sídlo mala byť v osobnom vlastníctve. Tým pádom nemusíte rozmýšľať nad tým, kedy sa firma,,odsťahuje,, svoje miesto má isté. Jedinečný koncept tejto služby by mal zahŕňať aj individuálne služby, ktoré si viete dohodnúť a tak povýšiť level užitočnosti na maximum.