Ako vybudovať terasu

Chceli by ste mať pri svojom rodinnom dome veľkú terasu? Aj tú treba nejako postaviť. Na pomoc si môžete zavolať firmu, ktorá vám ju vytvorí, alebo sa môžete o to postarať sám. Každý človek si kupuje rodinný dom na to, aby svoj voľný čas mohol tráviť čo najviac vonku. Skvelým riešením na vychutnanie si kávičky je terasa. Ak ju ešte nemáte, práve teraz je ten najvhodnejší čas na jej budovanie. Vonku vidíte svietiť prvé letné slnečné lúče a vás to ťahá čoraz častejšie von? V prvom rade musíte mať plán. Terasa vyžaduje poctivú prípravu. Nepripravujte sa bezhlavo do práce. Potrebujete mať jasnú predstavu, ako má vaša nová terasa vyzerať, akých má byť rozmerov alebo z akého materiálu ju chcete mať vyhotovené.

terasa pri dome

Terasa by sa mala budovať na južnej alebo západnej strane domu. Je to miesto, kde určite budete tráviť množstvo svojho voľného času, napríklad raňajkovať na terase, piť kávičku na terase, alebo aj večerať na terase. Na terase si môžete prečítať svoju obľúbenú knihu, alebo pozvať svojich priateľov na grilovanie na terase. Uvedomte si, že terasa nie je balkón. Na terasu sa preto musí zmestiť aj záhradné sedenie, úložné priestory, kvety, ale aj taký gril. Aby ste svoju terasu mohli využívať, aj keď je zlé počasie, či prší, vynikajúcim riešením je markíza alebo zasklenie terasy. Zasklenie terasy môže byť posuvné. Na budovanie terasy potrebujete vytvoriť pevné základy. Je to ako stavba. Ak nevytvoríte pevné základy, terasa sa vám môže prepadávať a vaša teraz sa stane nefunkčnou. Základy vytvoríte pomocou betónu. Musíte vykopať základ, osadiť obrubníky. Zalejete betónom. Keď betón stvrdne, môžete pokladať betónovú dlažbu, či aj prírodný kameň. Terasa musí byť odizolovaná od vášho rodinného domu. Na to sa používa polystyrén. Terasa musí byť taktiež naklonená, aby voda nestekala priamo do vášho domu a aby vám nepoškodila váš dom.

výhľad z terasy

Pri každom budovaní niečo nového okolo vášho rodinného domu potrebujete mať kvalitné náradie a správny materiál. Už každý domáci kutil určite má vo svojej dielni alebo záhradnom domčeku plno všelijakého náradia, ktoré bude potrebovať aj pri budovaní svojej novej terasy. Nezabudnite na to, či celú prácu dokážete si zhotoviť svojpomocne, alebo bude pre vás jednoduchšie zavolať si stavebnú firmu. Na svojpomocné budovanie terasy budete potrebovať množstvo svojho voľného času, ktorý by ste mohli stráviť aj inak, pokiaľ by ste si zadovážili stavebnú firmu na vybudovanie vašej novej krásnej veľkej terasy.