Lesklé zábradlie v exteriéri bude pekným vizuálnym prvkom

Exteriér ktorejkoľvek budovy je prvým kontaktom s prichádzajúcimi alebo okoloidúcimi, ktorí si všímajú každý detail a stavbu berú ako jeden kompaktný celok, takže si dokážu v okamihu urobiť názor či sa im páči alebo tomu niečo chýba. Výrazné prvky z výrazných materiálov sú viditeľnejšie najskôr a môžu celý štýl diela ovplyvniť.

Na streche takisto môže byť zábradlie

Nehrdzavejúca oceľ je v lesklej verzii veľmi výrazný prvok, ktorý je v odraze slnečných lúčov ligotavý, takže si ho hneď všimnete, jeho druhá verzia v matnej povrchovej úprave, takzvanej saténovej je takisto elegantná, ale trocha menej nápadná, no v kvalite nie je medzi nimi žiadny rozdiel. Tieto oceľové doplnky sa najčastejšie kombinujú so sklom, ktoré je priehľadné alebo pieskované, farebné či ultračíre a podobne, no je opakom ocele, takže sa výborne dopĺňajú.

Dosiahnuť vzhľad luxusu nie je ťažké, stačí opatriť exteriérové schody či balkóny zábradlím v sklenenej úprave, buď v oceľovom ráme alebo v čistých líniách skla. Sklo treba, samozrejme, ukotviť, to sa dá zhora alebo zboku do podlahy. Jednotlivé tabule je nutné spájať medzi sebou alebo k oceľovej nosnej konštrukcii, na to sú takisto určené spôsoby, a to bodovými úchytmi. Zábradlie zo skla bez priznanej konštrukcie bude nenápadné, ale o to zaujímavejšie a originálnejšie.

Sklo v tomto zábradlí absentuje

Sklenené zábradlie sa dá vyrobiť aj na mieru podľa potreby stavby, no cena je trocha vyššia ako pri iných zábradliach, preto treba sklenene zabradlie exterier Lmmont.sk o jeho vzhľade premýšľať dlho a myslieť na všetky podrobnosti. Výhodou číreho zábradlia je umožnený prísun svetla po celý deň, okrem toho má aj bezpečnostnú funkciu, a preto sa musí používať špeciálne tvrdené sklo, aby vydržalo silné nárazy a malo vyššiu mechanickú pevnosť. Cieľom je však vyrobiť zábradlie kvalitné, odolné, ale aj esteticky na úrovni. V exteriéri je nutné všetky materiály prispôsobiť vplyvu poveternostných podmienok, aby vydržali nápor vody či slnečných lúčov, správnym ošetrovaním, ktoré nie je náročné, však oceľ zostane dlho v rovnakom stave a bude vás tešiť pri každom pohľade naň.