Poruchy erekcie môžu prameniť aj zo psychických problémov. Čo v takom prípade robiť?

Poruchy erekcie môžu prameniť ako z fyzických, tak zo psychických problémov. Pokiaľ ste navštívili svojho lekára, a ten nezistil žiadne ochorenie, ktoré by mohlo na túto oblasť vášho života vplývať, je potrebné hľadať pomoc inde. Návšteve sexuológa alebo psychológa, by však mala predchádzať vaša aktivita.
Muž bez tváre, ktorý sa drží za hlavu

Depresia, pocit menejcennosti, odmietanie, stres a únava

Pojem „ psychické problémy“ je veľmi široký. Niekto trpí depresiou, niekto je len nadmerne unavený a iná zas nedokáže zvládať množstvo každodenného stresu. V otázke mužskej potencie nie je podstatné, ktorý z vyššie spomenutých problémov trápi práve vás. Vo všetkých prípadoch, sa totiž toto zlé psychické rozpoloženie, môže prejaviť aj na problémoch s erekciou.

V prvom rade by ste mali zistiť to, čo spôsobuje zlé psychické rozpoloženie práve vám. Následne sa snažte daný faktor zo svojho života odstrániť. Pokiaľ zistíte, že na to nestačíte sami, nehanbite sa vyhľadať pomoc odborníka. Nemusíte ihneď utekať za sexuológom. Napríklad s tabletkami na upokojenie vám pomôže aj váš všeobecný lekár.

Pocit menejcennosti v mužoch, vo väčšine prípadov, vytvárajú ich objekty túžby, teda priateľky, manželky, partnerky, jednoducho ženy. Ak vám pri tej vašej žene klesá sebavedomie, nemôžete sa diviť, že v posteli nedosahujete výkony podľa vašich predstáv. Myslite na to, že vaša partnerka nemusí tieto veci robiť zámerne. Preto sa s ňou snažte o všetkom otvorene porozprávať.
Muž v obleku a žena v šatách

Kedy navštíviť sexuológa ?

V prvom rade treba povedať, že návšteva sexuológa nie je žiadnou hanbou. Títo ľudia vyštudovali medicínu rovnako, ako akýkoľvek iný lekár. Ich špecializáciou je však práve oblasť sexu. Na druhej strane je však úplne prirodzené, že kdesi v podvedomí, máme s takouto formou pomoci problém. Ak ste vyskúšali už všetko, no nič nepomohlo, neostáva vám nič iné, len odhodiť všetky predsudky a zábrany a sexuológa navštíviť.