Pohodlný matrac pre kvalitný spánok

Aký máte doma matrac vy? Kúpili ste si ortopedický alebo máte dvadsaťročné matrace, ktoré ste doposiaľ nezmenili? Možno teda práve nastal čas, aby ste sa zamysleli nad tým, či nie je tá správna chvíľa k tomu, kúpiť si nové matrace, ktoré vám zase nejaké tie roky vydržia, avšak spravíte zároveň niečo pre svoj spánok, pre chrbticu a tým aj svoje vlastné zdravie.

izba s posteľou

V Segume nájdete matrace, ktoré sú ortopedické a zdravotné, čo znamená, že sa prispôsobujú maximálne tvaru vášho tela a tým vytvoria veľmi veľké pohodlie pre vás a váš spánok. Niektorému typu tela vyhovuje viacej matrac tvrdší a inému typu tela zase matrac, ktorý je mäkší. Jednoducho mali by ste si nechať presne na mieru poradiť, čo je konkrétne pre vás najvhodnejšie a čo by ste si mali pre seba vybrať. Druhov matracov je pomerne dosť. Sú pružinové matrace, kde sa tvarovateľnosť dosahujú prostredníctvom pružín, a sú matrace napríklad z memory peny, ktorá sa zase maximálne prispôsobuje celému tvaru tela. Prípadne sa tieto materiály aj veľmi efektívne kombinujú a vznikajú ďalšie typy matracov.

posteľ s matracom

No ak neviete, čo sa hodí najviac pre vaše potreby, niečo sa dočítate na webových stránkach segum.sk a rozhodne si môžete dať poradiť aj osobne v predajniach v niekoľkých mestách na Slovensku. Konkrétne napríklad matrace zilina nájdete v žilinskej pobočke Segum a aj mnoho pracovníkov, ktorý vám ukážu matrace a pomôžu vám s výberom.

Pri výbere matraca totiž zavážia viaceré atribúty, ako je napríklad vaša výška a váha, stav organizmu, či skôr veľa sedíte, alebo naopak veľa športujete a podobne. Toto všetko môže mať vplyv na výber matraca konkrétne pre vás. Niektoré Segum matrace majú dokonca aj obojstranné využitie, pričom na jednej strane sú tvrdšie a na druhej zase mäkšie. Tak neváhajte a navštívte predajňu, aby ste opäť spali ako bábätko.